Kære medlemmer af Vestsjællands fugleforening, hermed en fælles oversigt over vores medlemmer.

Andersen Line & Carsten

Skælskørvej 24 4180 Sorø

Tlf. +45 28 34 43 81

Email: carsten.N.A.@gmail.com

Andersen Thomas

Goulds amadiner  

vinkelvej 10 b 4295 stenlille 

Email: tis@andersen.mail.dk

Andersen Kim

Roskildevej 358 Ortved 4100 Ringsted

Tlf. 21 74 14 18

Email: stroby1@sol.dk

Andersen Allan

Kagsåvej 29 2860 Søborg.

Tlf. 28 69 63 44.

Email: janeallan@andersen.mail.dk

Arvidnsen Leif

Ørnevej 13 4261 Dalmose.

Email: leifarvidsen@gmail.dk

Andersen, Svend & Marion

Skolestien 5 4480 St. Fuglede

Tlf. 30 63 49 44 

Email: svmaandersen@dbmail.dk

Andersen Henning

Hagbardsvej 1 4200 Slaelse

Tlf. 13 13 13 13

Email: gulvmanden.hatdscadsl.dk

Bech Martin

Afrikanske og Australske astrilder.

Hedevej 16 4400 Kalundborg

Tlf. 22 83 06 26

Email: fam.bech@ka-net.dk

Berthelsen John

Astrilder-Parakitter

Tovesvej 36 4220 Korsør

Tlf. 51 95 36 96

Email: john.berthelsen@turbopost.dk

Brinkmann Ove

Papegøjer

Urhøjvej 1 4480 St, Fuglede

Tlf. 20 72 54 99 - 59 59 79 46

Email: granhoejgaard@post.tele.dk

Bracht Uffe

Ørslevvej 159 4230 Skælskør.

Tlf. 21 75 42 83

Email: bracht@fasttvnet.dk

Christensen Kim Keinicke

Papegøjer.

Terløsevej 1 4190 Munke Bjergby.

Tlf. 24 59 95 31.

Email: kim.70.kkc@gmail.com

Freyberg Alexander

Junior medlem Har parakitter

Pilekrogen 13 4470 Svebølle

Tlf. 28 97 14 42

Email: nicolinefreyberg@gmail.com

Freyberg Britta & Walther

Parakitter og papegøjer

Frederiksberg 35B 4470 Svebølle

Tlf. 24 80 46 24 / 29 37 95 47

Email: freybergbritta@gmail.com

Hansen Finn

Har frugt og insekt ædende fugle og astrilder.

Ortvedstationsvej 21 4100 Ringsted

Tlf. 21 83 59 56

Email: finnha@privat.dk

Hansen Knud

Glentevej 13 A

4270 Høng

Tlf. 25330727

Email: knud0675@gmail.com

Hansen Benny

Dyrehovedgårds allè 2 4220 Korsør

Tlf. 21 69 71 48

Hansen Hans Erik

Revvej 124 4220 Korsør

Tlf. 40 40 11 48 / 58 57 01 48

Email: anheh@mail.dk

Hansen Carina W & Brian

Askemarksvej 30 4760 Vordingborg

Tlf. 23 23 76 10

Email: bh-tomrer@hotmail.com

Hermansholm Flemming

Marievej 49 4270 Høng

Tlf. 

Email: minogkis@gmail.com

Herum Kjeld

Gormsvej 52 4200 Slagelse

Tlf. 58 52 63 79

Email: herum@stofanet.dk

Jensen Ole

Urhøjvej 26 Bjerge 4480, St. Fuglede

Tlf. 59 59 78 92

Email: oja@privaT.DK

Jensen Søren

Frugt og insekdt ædende fugle

Møllevange 48 4281 Gørlev

Tlf. 22 88 88 16

Email: spjensen84@gmail.com

Jensen Tom & Pernille

Parakitter og Papegøjer

Kulbyyej 11 4270 Høng

Tlf. 21 66 88 96

Email: tom.stiga@mail.dk

Johanson Morten

Parakitter, papegøjer og undulater

Fulbyvej 23 4180 Sorø

Tlf. 51 60 48 41

Email: morten@african-parrots.dk

Jørgensen Bjarne & Lisbeth

Øbrovej 12 Assentorp 4295 Stenlille

Tlf. 21 22 94 87 / 57 80 46 81

Email: oebrogaard@gmail.com

Knudsen William

Kisserupvej 7 Solbjerg 4200 Slagelse

Tlf. 58 26 73 95.

Email: w.j.l.k@hotmail.com

Kønig Peter Houmøller

Smedegade 4 4270 Høng

Tlf. 40 84 29 44.

Email: phk@pc.dk

Larsen Pia

Tornager 7 4281 Gørlev

Email: mormorszoo@hotmail.com

Larsen Carsten Falk

Lærkevej 31 4220 Korsør

Tlf. 58 37 05 14.

Majgaard Dennis

Gormsvej 68 4200 Slagelse

TLF. 40 82 60 17.

Email: majgaard9@gmail.com

Marcher Villy

Tørnborgvej 15 4220 Korsør

Tlf. 40 97 60 09

Email: villy@pbcdenmark.com

Nielsen Søren

Sydamerikanske parakitter.

Sletten 6 4652 Hårlev

Tlf. 60 77 03 65

Email: sorenogirene@elvercom.dk

Nielsen Brian & Mette Hansen

Afrikanske og Australskeastrilder

Klosterbanken 16 4200 Slagelse

Tlf. 41 12 09 72

Email: brian1972@nielsen.sol

Nielsen Anni & Ole

Anne-Marievej 4 4200 Slagelse.

Tlf. 58 50 34 04

Email: ao-nielsen@stofanet.dk

Nielsen Lone & Preben

Reerslevvej 10 4281 Ruds-Vedby.

Tlf. 58 26 10 38.

Email: lpnreerslev@gmail.com

Nielsen Hanne & Rene

Bakketorvet 17 Vedde 4295 Stenlille.

Nielsen Leif & Ilse

Smedevej 18 Tjæreby 4230 Skælskør

Tlf. 24 67 54 74.

Email: ilenielsen@gmail.com

Nordfang Peter

Askebjergvej 1 Slots Bjergby 4200 Slagelse

Tlf. 58 58 44 74 / 51 94 47 43.

Email: nordfang@gmail.com

Pedersen Bent

Bøgebjergvej 2 4291 Ruds-Vedby

Tlf. 40 31 00 34.

Email: b-b.pedersen@post.tele.dk

Pedersen Bent Holbæk& Kirsten

Frederiksundvej 16 4200 Slagelse.

Tlf. 58 54 42 51 / 28 29 84 90.

Email: fam.holbaek@pedersen.tdcadsl.dk

Pedersen Bitten & Henrik

Hybenvej 24 4291 Ruds-Vedby.

Tlf. 29 80 57 04 / 31 26 17 38.

Email: henrikpedersen53@gmail.com

Pedersen Peter

Thorvaldensvej 9 4200 Slagelse

tLF. 31 10 27 94.

Email: ruth.peter@hotmail.com

Pedersen Kurt & Kirsten Moll

Hemmeshøjvej 17 4241 Vemmelev

Tlf. 24 89 29 96.

Email: kurt-kirsten@outlook.dk

Pedersen Kennet Moll

Nødevej 19 4220 Korsør

Tlf. 22 31 44 49.

Email: kennet.moll@gmail.com

Petterson Gøsta

Hyllerupvej 18 4200 Slagelse.

Email: mail.gvp@email.dk

Pihl Susie

Bildsøvej 15 4200 Slagelse.

TLF. 51 29 17 02

Email: susie.pihl@gmail.com

Rasmussen Karen & Kurt

Møllevangen 33 4200 Slagelse.

Tlf. 58 52 33 54.

Rink Leon

Flskkebjerg Hovedgade 9 4200 Slagelse

TLF. 28 43 04 44

Email: rink@pc.dk

Skotte John & Yvonne

Engtoften 16 Kelstrup strand 4200 Slagelse.

Tlf. 58 53 23 47.

Email: skotte@post.tele.dk

Søgaard Svend Erik

Rørvej 7 Vinde Helsinge 4281 Gørlev.

Tlf. 58 85 93 65.

Sørensen Benny & Iben

Havretoften 6 4200 Slagelse

Tlf. 52 92 78 30.

Email: bicsorensen@stofanet.dk

Vangkilde Jørgen

Holbækvej 62 Sorterup 4200 Slagelse.

Tlf. 20 10 59 62.

Email: vagnkilde@city.dk

Vedel Helle& Palle

Slagelse Landevej 73 4220 Korsør.

 

Email: helle.vedel@mail.dk

Voetmann Jan

Tordenskjoldsgade 32 st. th. 4200 Slagelse.

Tlf. 58 58 11 25 / 20 62 61 25.

Email: janvortmann@stofanet.dk

Weinreich Susanne

Benslevvej 22 4250 Fuglebjerg.

TLF. 31 25 45 67

Email: susanne@dansan.dk

Østermark Lissi & Jørgen

Nordskovvej 12 4295 Stenlille

Tlf. 57 80 47 40.

Email: lissihenny@privat.dk